Zlomená ruka

Aby som to už nemusel stále dookola opakovať. V piatok 16.6.2006 okolo 10.00hod. SEČ som sa rozhodol ísť korčulovať. A aj keď som mal chrániče, chodník som trafil presne.

Diagnóza:

fact. radii loco typiso l. dx. disloc.

(pre Vás menej sčítaných, je to zlomenina vretennej kosti pravej ruky. Štvornásobná. Ako inak. Viac info: sk.wikipedia.org/wiki/Vretenná_kosť )

Bolí to ako má a ja si to patrične užívam. :) Vopred ďakujem za prejavenú účasť a finančné dary, ktoré môžete posielať na účet vedený v Tatra banke.

(lat. radius) patrí medzi kosti hornej končatiny človeka.

Vretenná kosť je uložená v predlaktí, na jeho palcovej strane. Je to dlhá kosť, rozlišujeme na nej telo a dva konce, proximálny a distálny.

Stav k 23.6.

Som po ďaľšej kontrole. :( Dostal som sádru, ale len na týždeň! Potom mi to chcú dať do inej polohy. Potom ešte sadra 3 týždne a potom rehabilitacia  a možno aj malá operácia. Jeden kúsok kostičky je trošku mimo… :(
No bolo mi to treba?!?

Kontrola 30.6.

Som po ďaľšej kontrole. Ruka je presádrovaná a už aj menej bolí. Tak ešte 3 týždne a potom sa uvidí.

Tak a je to tu!

(21. 7. 2006) Sádra je dolu. Hurááá. A začína obdobie rehabilitácii. Každodenný rituál elektrošokov a rôznych mučiacich cvičiacich zariadení. Ale vraj do pol roku bude ruka ako nová. Tak to som teda zvedavý…

Comments are closed.