Zázrivá

Sobota

Po dlhšom rozhodovaní kam toto leto aspoň na chvílu vypadnúť z nástrah veľkomesta nás Monika s Ďurim pozvali na chatu ich kamaráta v Zázrivej. Vyrážali sme v sobotu doobeda v zložení Monika, Ďuri, Repka, Mirka, Lubka, Dáša, Veslo a ja (Kubo).
Do chalúpky pod kopcom sme dorazili v príjemnom medzičase a po vyložení bagáže sme skočili do Dolného Kubína urobiť nákup potrebných potravín. Pripravili sme mäso na guláš a naložili kuracie stehná do pácu na grilovanie. Bohužial hned ako sme prišli došla voda. Najprv sme mysleli, že je len nejaka chyba v systéme, ale po tom čo Ďuri zburcoval majiteľa sa zistilo, že zásobník je prázdny a na dne je vretenica :) Trošku nám to kazilo radosť, ale už sme zažili aj horšie. Príjemný večer sme prežili pri pifku a fernetíku. Zábava bola veľmi dobrá o čom svedčia aj fotografie. Veslov nápad s odložením zvrškov pojali dievčatá ako výzvu a za chvíľu to bola trenková party :)

Nedeľa

Ráno bolo kruté :) Na repku nezaúčinkoval čerstvý horský vzduch v podobe predĺženého spánku a tak sme vstávali okolo ôsmej. Po kompletnom prebraní sme vyrazili do Vrátnej na výlet. Lanovkou sme sa odviezli na kopec a potom sme si dali malú prechádzku na kopec Chleb. Počasie bolo ideálne. Príjemne svietilo slnko a zľahka pofukovalo. Hoci Mirka najprv štrajkovala, predsa len nakoniec vystúpala až na vrchol. Nepáčilo sa jej síce, že len čo došla už sme išli dolu, ale zas… my sme tam už nejaký čas sedeli ;) Zviezli sme sa zase dolu, dali kofolku a tradá naspäť na chalúpku. Po návrate sme začali pripravovať gulášik. Pravý kotlíkový. Majiteľ tam mal medenú kotlinu a tak sme založili oheň a už sa varilo. Podvečer sme ešte zašli pozrieť na koníky. Dáša s Ninou a aj Lubka s Monikou sa trošku povozili. Dáša pri odchode už trochu posmrkávala, a keď sa majiteľ zastavil na koni  za nami na chalupe chytila ju alergia jak prasa. Takže už vieme, že kone ee :( Majiteľ nám doviezol trochu húb, ktoré sme si potom dali v pondelok na raňajky v smaženici. Gulášik už dostával tvar, ale keďže sme u žezla nechali Vesla, trošku to prehnal s dolievaním vody… Chuťovo bol výborný len trošku moc polievkový. Večer sa opäť niesol v znení 7 a 8 (čísla pesničiek z CD Duchoňa).

Pondelok

Pondelok sme opäť vstávali dosť skoro, hoci tentoraz Ninka vydržala tušim o pol hodinku dlhšie spať ;) Po výdatných raňajkách sme sa rozhodli navštíviť termálne kúpalisko Oravice. Nikto neskontroloval mapu, takže sme netušili, že cesta tam ma 80 km. To by ani tak nevadilo, ale keď sme dorazili, nevšimli sme si, že kúpaliská sú dve. Bohužial sme najprv vošli na staré a nechali tam 140 Sk/osoba. Boli sme dosť zmätený, že na bilboardoch mali fotečky bazénov a nápisy Aquapark a miesto kam sme prišli malo dve 10x15m vane, do ktorých zúfalí plavčíci obuvákom nazúvali mrožie Polky… Výsluchom bufetárky som zistil, že spomínaný aquapark je hneď vedľa, ale kúpaliská nepatria k sebe a vstupné nám nevrátia. Svorne sme sa rozhodli, že radšej prísť o tých 140 a ísť niekam, kde to má úroveň, ako kukať na hentú zúfalosť. Trošku nás zarazila cena na novom kúpalisku (330), ale zaťali sme zuby a išli dnu, šak máme dovolenku :D Kúpalisko bolo trošku menej naplnené, ale aj tak bola hlava na hlave. Ale aspoň mali normálne sprchy a my sme sa mohli po troch dňoch ohygieniť. Po návrate nás Mirka s Veslom (ktorí ostali na chalupe) prekvapili svojím vystúpením :) Pol litra fernetu a fľaška Bezbolestnej zmizli, zato ich očičká svietili jak heligóny :D Večer sa opäť začal 7 a 8, ale to už som ja bol kazič nalady, lebo počuvať dve pesničky každý večer dokola proste nezvládam. Tak sme počúvali ine dve (Davida) :D Ešte predtým sa za nami zastavil bača z ovčína kusok nad nami a doniesol žinčicu a výborný syrček.

Utorok

Utorok už bol v opare nadchádzajúceho odchodu domov. Začali sme baliť, upratovať a tak. Obed sme vybavili grilovanými kuriatkami a šapiňónmi. Ďuri s rodinkou skočili ešte na koníky a išlo sa domov.
Ďakujem (a myslím, že hovorím za všetckých) Ďurimu a Monče, resp. ich kamarátovi, za poskytnuté útočisko. Bolo nádherne.

fuuu, ale som sa zase raz rozpísal :D

Comments are closed.