Expedícia Rysy 2009

Vybrali sme sa do Tatier po stopách bývalých pionierskych vedúcich z Prievozu. Edita Nováková nielen, že mala tento výborný nápad, ale ešte aj vyrobila pre všetkých plakety Rysy 2009. Tie nám potom ostatní turisti veľmi závideli.

Veslík sa ujal organizácie a stal sa vedúcim zájazdu. Dlho si to neužil, hneď na Popradskom plese bol verejne zosadený. Balili sme sa účelne a minimalisticky, chodili sme s plnou poľnou.

 

1.deň (štvrtok): odchod vlakom z Bratislavy hl. stanice o 12:10, príchod do Štrby a prestup na električku. Peší presun na chatu pri Popradskom plese kde spíme. Popradské pleso Táto obrovská a málo útulná ubytovňa nás prekvapila neskutočne dobrou štrúdlou, ktorú sme si všetci postupne objednali. Objednali sme si izbu iba s umývadlom, ale milo nás prekvapila kúpeľňa so záchodom, čo aspoň trochu kompenzovalo neuržiavaný interiér. Večer sme zakončili biliardom a pingpongom.

2.deň (piatok): Skorý budíček sa nekonal. Zašli sme si (niektorí) na Symbolický cintorín a výstup na Rysy sme začali na obed, hneď po zosadení vedúceho výpravy. Pri výstupe sme sa postupne vyzliekali a obliekali, lebo pražilo slnko a fúkal ľadový vetrík, v sedle sme si užili zriedkavý úkaz kruhovej dúhy. Prenocovali sme na chate pod Rysmi, kde majú pekný rituál s večierkou presne o 22 h a budíčkom, raňajky od 6.30 do 7. h. Traja odvážlivci vyšli až na vrchol napriek hustej hmle. My s Veslíkom sme si počkali na východ slnka. chata pod Rysmi

3. deň (sobota): Skorý budíček a predieranie sa zástupmi turistov z Rysov na rázcestie pri Žabom potoku, kde sme sa rozhodli vybrať pozrieť Veľké a Malé Hincovo pleso. Keďže bolo veľké teplo a všade rástli čučoriedky, zostali sme sa slniť a pleso nám ušlo, ale veď ono tam na nás ešte počká. Samozrejme naša vedúca trojka srnka Gita, šerpa Igor a coolovy Pedro vyšli na plesá a Pedro si zašiel na hríby až na Tri studničky, k Podbanskému. Na Štrbskom plese  sme spali v penzióne Vila Emma. Štrbské pleso

4. deň (nedeľa): ľahká turistika – vyviezli sme sa na Solisko a vrátili sme sa vlakom do Bratislavy.

Comments are closed.